waterheater.co.il

תיקון דודי שמש - הבעיות ופיתרונן


לרוב תקלות דודי שמש יכולות להימנע משימוש נכון, כיבויו כאשר אין בו שימוש וניקויו מפני אבנית מצטברת. יחד עם זאת, בכל מקרה של תיקון דודי שמש או החלפה דאגו לקבלת אחריות של שנה או יותר לשקט נפשי

החורף כבר כאן והדוד שמש או דודי חשמל שלנו מתחילים לעבוד שעות נוספות על מנת שנוכל להנות ממים חמים ונעימים, אך מה קורה כאשר הדוד לא עובד וישנן תקלות שונות? האם מיד צריך להזעיק טכנאי? לא תמיד. להלן מספר בעיות אפשריות אשר ייתכן וחוויתם או תחוו עם הדוד ופתרונן האפשרי בכדי שתוכלו לנסות ולתקן בעצמכם לפני שתאלצו לבזבז זמן וכסף עבור טכנאי דוד שמש מומחה.

המים בדוד מתחממים אך לא מספיק וזה אחרי שהחלפתם מפסק – מה עושים?

הבעיה עשוייה להיות בטרממוסטט ולא במפסק או חיבורו. טמפרטורת המים קשורה לכוון הטרמוסטט, טמפרטורת המים הקרים וכן משך זמן חימום המים בדוד. סיבה נוספת לתקלה כזו אם אין מדובר בטרמוסטט היא בגלל אבנית שמצוייה בתוך דודי שמש ולכן יש לנקות אבנית זו, במקרה כזה וברוב המקרים כבר אחרי 20 דקות יהיו מים חמים.

בחורף הדוד עובר 45 דקות ועדיין אין מים חמים ואילו בקיץ לאחר 15 דקות כבר יש מים חמים – מה הבעיה?

לא בהכרח מדובר בבעיית דודי שמש, יש לזכור כי בקיץ יש שמש בחוץ אשר מחממת בעצמה את הדוד ולכן מספר דקות יספיקו לקבלת מים חמים אך בחורף ישנו מזג אוויר מאוד קר ורוחות ולכן בכדי לקבל מים חמים מדוד שמש אשר אינם דודי חשמל לוקח זמן ממושך יותר ולכן רצוי שהדוד יעבוד לפחות שעה עד שעה ורבע לקבלת מים חמים אשר יספיקו למקלחת. כמו כן, רצוי לנקות אבנית מהדוד, דבר אשר יגרום למים להתחמם מהר יותר וכך לא תגיעו למצב שדורש
תיקון דודי שמש.

ממסר פחת ראשי קופץ זמן קצר אחרי הדלקת דוד שמש לחימום מים – מה עושים?

אז ככה, אם אתם מדליקים מספר מכשירי חשמל נוספים בבית יחד עם דוד השמש ייתכן ואתם יוצרים עומס ולכן הממסר קופץ וזאת מכיוון שדוד שמש לוקח חשמל רב. יחד עם זאת, ייתכן וגוף החימום והדוד עצמו מקצר ובמקרה כזה יש להחליף את הדוד בכדי לא לגרום לנזק מיותר.


כאשר אני מפעיל דוד שמש, המנורה בבית דולקת אך המים לא מתחממים – היכן הבעיה?

אם המים מתחממים במעט זאת יכולה להיות בעיה של הצטברות אבנית שיש לנקות, אך במידה והמים לא מתחממים כלל אזי הבעיה הינה כנראה בנתק שקיים בין הדוד למערכת שלך או טרמוסטט שנשרף. ייתכן גם שגוף החימום עצמו נשרף, זאת גם אפשרות. את גוף החימום ניתן לבדוק מחוץ לדוד לאחר פירוקו ואז במצב כזה ניתן להחליף טרמוסטט או את כל גוף החימום בהתאם למקור התקלה.

שכחתי את הדוד דלוק ויצאתי לעבודה, האם עלי לחזור מיד ולכבותו או לא נורא אם יעבוד עד הערב?

בעיקרון לדוד שמש ישנו טרמוסטט אשר אמור להפסיק את פעולתו בטמפרטורה אשר נקבעה מראש וזה לרוב בין 60-70 מעלות צ'לסיוס. הדבר היחיד אשר עשוי להיות כמובן הוא חשבון חשמל יקר יותר עקב צריכת חשמל מהדוד, יחד עם זאת תמיד עדיף לא להשאיר מכשירים דלוקים כאשר אין איש בבית אם אין הם הכרחיים לפעולה.
 
נורית דוד השמש עושה בעיות. לעיתים הנורה נדלקת ולעיתים לא ואם היא נדלקת אז אח"כ לא חוזרת למצב הרגיל שהוא כבוי לגמרי. מה לעשות?

את מקור הבעיה בין אם מדובר בדודי שמש או
דודי חשמל  ניתן לבדוק כך: הרימו את מפסק הדוד והסתכלו על מהירות סיבוב החשמל וכך עשו גם בכיבוי המפסק. אם המהירות השתנתה אזי הדוד עובד בהפעלה ומכובה כאשר אתם מורידים את המפסק והבעיה כנראה בחיווי החוטים של הנורה ולא בדוד. אזי יש לחבר את החוטים כמו שצריך או ניתן להחליף פשוט את כל מערכת המפסק וההמלצה הטובה ביותר הינה לרכוש מערכת משולבת שעון כך שגם אם חלילה תשכחו את הדוד דולק, השעון המכוון ידאג לכבות את הדוד שמש שלכם אוטומטית.

המים החמים נגמרים מיד. הדוד שמש דולק שעה שלמה ואז המים החמים נגמרים לאחר 10 דקות בלבד. מה הבעיה?

יכולים להיות מספר סיבות לבעיה כזו. ייתכן וגוף החימום נשרף והמים החמים אינם תוצאה מחימום דוד אלא מהשמש עצמה ואז תגיעו למצב של תיקון דודי שמש או החלפתם. סיבה אחרת יכולה להיות אם השתמשתם בדוד תוך כדי הזמן שהוא מתחמם אז המים שמתמלאים בדוד מחדש הם מים קרים אשר מקררים מיד את שאר המים החמים, במיוחד כאשר מדובר בחורף כאשר מזג האוויר קר ביותר. לכן, במקרה כזה מומלץ לחמם את הדוד בסמוך לזמן המקלחת וכך לנצל את המים החמים ביותר מיד.

אם אינכם בטוחים שאתם יכולים לתקן את הדוד, אל תהססו, מלאו טופס וטכנאי דוד שמש יפנה אליכם עוד היום

 25/01/2014    המאמר עודכן בתאריך 17/04/2016    waterheater.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר waterheater.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 waterheater.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דודי שמש מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדודי שמש
מחפשים טכנאי דודי שמש? תתקשרו עוד היום
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!