waterheater.co.il

החלפת גוף חימום - להחליף בקיץ, ליהנות בחורף


דווקא היום, בשיא החום, רצוי לבדוק אם גוף החימום של דוד השמש שלכם עובד כמו שצריך. ככה מגיעים לחורף מוכנים

דודי חשמל מותקנים כיום במעל ל-99.8% ממשקי הבית בישראל, וביישובים המוכרזים המספר הזה עוד יותר קרוב למאת האחוזים. ברוב המקרים דודי חשמל משולבים בתוך מערכות דודי שמש (על ידי הוספת גוף חימום, טרמוסטט ומערכת בקרה למיכל האיסוף), ולכן מטופלים גם על ידי טכנאי דודי שמש, אולם חשוב לזכור כי מגוון התקלות הנפוצות בחלק ה"חשמלי" של הדוד שונה מאשר בחלק האחראי על קליטת אנרגיית השמש ושימורה.

תקלות נפוצות בדוד שמש

התקלה הנפוצה ביותר של דודי חשמל באשר היא גוף חימום לא תקין. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, ביניהן (בסדר שכיחות יורד):

1.      הצטברות אבנית- האבנית היא משקע מינראלי (מלחים, בייחוד מלחי קלציום ונתרן) שמצטברת "דווקא" במקומות חמים בהם המים מתאדים. כיוון שמטבע הדברים גוף חימום הוא החלק החם ביותר בדוד החשמל, נוטה האבנית להצטבר קודם כל עליו.

ללא מערכות סינון מתאימות, אבנית יכולה להצטבר בקצב של עד 0.5-1 מ"מ בשנה, מה שאומר שכעבור כחמש שנים יעילותו של אותו גוף חימום תרד ב75%. יעילות נמוכה פירושה בזבוז אנרגיה (ולכן גם כסף וזמן) מיותר, שהולך ל"חימום" האבנית (שהיא חומר מבודד טוב יחסית) במקום המים.

2.      חלודה ופגיעה אחרת במבנה המחמם- מגיעה בדרך כלל מאוחר יותר, רלוונטית יותר לגבי גופי חימום בני 5 שנים ויותר. הסימנים יכללו בדרך כלל מים עכורים (לפחות בהתחלה) בגוונים חומים- אדומים, עם "ריח ברזל" אופייני.

3.      קיצור ובעיות במערכת ההולכה- בעיות נדירות הרבה יותר, אבל מסוכנות פי כמה, שכן יכולות לגרום להפרעה במערכת החשמל הביתית ובסופו של דבר להוות גם מפגע סביבתי פוטנציאלי וגורם שריפה שרק מחכה להתפרץ. סימנים של בעיות כאלה כוללים נפילות מתח (שאלטר) במערכת הדוד או בבית כולו וחוסר יעילות בפעילות גוף החימום.

טיפול בגוף חימום

גוף חימוםשתי אופציות עיקריות עומדות בפניכם, לאחר קביעתו של טכנאי דודי שמש כי אכן מדובר בבעיה בגוף החימום:

1.      ניקוי אבנית וחלודה- מתבצע ידנית (הורדת הגוף וניקוי באמצעות חומר פעיל כמו מסירי שומנים למינם), בעלות של 100-250 ₪ (תלוי בזמן ההזמנה וקושי הגישה למיכל האיסוף). ניתן לבצע את הפעולה עצמונית בעיקרון, אולם ניקוי אקטיבי מידי יכול לפגום במבנה גוף החימום, ויצא שכרם בהפסדכם.

2.      החלפת הגוף- כאשר נעשית על ידי טכנאי דודי שמש
החלפת גוף חימום תעלה בסביבות ה250 ₪. ניתן לרכוש את הגוף עצמונית (להלן) ולהחליפו בעלות נמוכה פי 2.

רכישת גופי חימום חדשים

חנויות כמו אמפראל (http://www.amperel.co.il/) ואלקטרו-כהןhttp://www.electrocohen.co.il/)  ) מציעות גוף חימום למכירה. חשוב להבין כי יצרניות שונות משתמשות בסטנדרטים שונים, וברכישת כל גוף חימום יש להקפיד על התאמה מלאה למפרט היצרן בנקודות הבאות:

הספק גוף חימום- דודי חשמל שונים פועלים בהספקים שונים, וגוף החימום חייב להיות מותאם להספקים (אחרת לא יפעל כראוי (הספק נמוך מידי) או יסכן ביצירת קצר ושריפה (גבוהה מידי)).

התאמה מכאנית- מבחינת גודל הגוף (גוף שחורג מגודלו של גוף חימום מקורי מסכן את מבנה הדוד ובסופו של דבר עלול לגרום להתנקבות מיכל האיחסון) ודרך החיבור (הברגה, חיבור קליפים וכו').

קנייה באופן עצמאי, במחיר של 50-150 ₪, מוזילה משמעותית את החלפת גוף החימום (אין צורך לשלם עבור הגעה ועבודה של טכנאי דודי שמש), אך זיכרו כי חלק מן היצרניות מבטלות אחריות על מוצריהן במידה והשירות לא ניתן על ידי טכנאי דודי שמש של החברה.

בכל מקרה של רכישת גוף חימום, יש לוודא שאתם מקבלים אחריות על הגוף, וברור לכם מי עומד מאחורי המוצר

 07/07/2013    המאמר עודכן בתאריך 17/04/2016    waterheater.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר waterheater.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 waterheater.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דודי שמש מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדודי שמש
מחפשים טכנאי דודי שמש? תתקשרו עוד היום
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!