waterheater.co.il

טכנאי דודי שמש - מדריך תיקונים


טכנאי דודי שמש נותן מענה למגוון בעיות שנוצרות במערכת החימום הביתית הנפוצה ביותר בישראל.
בשורות הבאות נציין כמה דוגמאות מתוך אותו סל שירותים מגוון, כמו גם המחירים וטיפים אחרים המתייחסים לביקורו של טכנאי דוד שמש


תיקון קולט שמש

בדוד השמש עצמו, כלומר בחלק של מערכת החימום שמופעל אך ורק על ידי השמש (בדרך כלל דודי השמש בישראל משולבים עם דודים חשמליים) זהו החלק המועד ביותר לפורענות.טכנאי דודי שמש הסיבה לכך ברורה: קולט השמש חשוף מטבעו לכוחות ההרסניים של השמש והסביבה החיצונית, כמו שינויי טמפרטורה קיצוניים, לחות, קורוזיה (חלודה), וכו'.

החלק שנהרס בצורה השכיחה ביותר בקולט השמש הוא לב ליבו של הקולט: הצינור. בדרך כלל לא ניתן לסתום סדקים בצינור, ועל כן טכנאי דוד שמש בדרך כלל ימליץ על החלפתו, בעלות של 180-400 ש"ח. חלק נוסף שעלול להיפגע בקלות יחסית הוא ציפוי הפלסטיק או הזכוכית של הדוד (השמשה), בדרך כלל כתוצאה של פגיעת חפץ חיצוני, אך גם כתוצאה של התקנה לא זהירה או של שינויי טמפרטורה מרחיקי לכת.

בחלק מן היצרנים ניתן להחליף את השמשה בלבד, אולם במידה ואין בידכם אחריות על הדוד, העלות של הורדת הקולט, שליחתו לתיקון והצבתו מחדש תהיה גבוהה יותר מאשר החלפת הקולט כולו לקולט חדש, לכן טכנאי דוד שמש מעדיפים "לסגור עניין" על ידי החלפת הקולט כולו בעלות של 230-440 ש"ח.

חשוב לשים לב שגם הקולט החדש מוצב בצורה האופטימלית לקליטת מירב אנרגיית השמש, וכי קיים בידוד בינו לבין הגג.

נזילות בצנרת ובמיכל

הבעיה השניה בשכיחותה כסיבה לקריאת טכנאי דודי שמש היא נזילות. נזילות יכולות להתרחש באופן תיאורתי לכל אורך המערכת, אך השכיחות גבוהה במיוחד בחיבורים השונים (בייחוד חיבור אל הקולט וחיבור אל הדוד), וכן במיכל האיסוף עצמו. שכיח יותר שהצרות מתרחשות בצנרת המים החמים (כלומר המים שחוזרים מן הקולט) שכן חום יכול לגרום להצטברות אבנית שתגרום בתורה להרס האלסטיות והחוזק של הצינורות.

הפיתרון במיקרה של פגם בצנרת הוא החלפת צנרת, בעלות של 50-200 ש"ח. העלות תלויה בעיקר בסוג הצנרת החדש (מומלץ להשתמש בצנרת SP  לפחות), וחשוב מכך, בכמות העבודה הדרושה להחלפתה (לעיתים חלק מן הצנרת מובלע בקיר, ואזי יש לשבור חלקים מן הקיר/ריצוף כדי להגיע אליה). לעומת זאת, כאשר עסקינן במיכל עצמו, הסיפור שונה לגמרי. בגלל הטמפרטורות הגבוהות השוררות במיכל האיסוף דרך קבע, לא משתלם לבצע סתימות (בדרך כלל) למיכל כולו, מה גם שסתימות נרחבות תפגענה ביכולת הבידוד של המיכל מפני הסביבה החיצונית (תיצורנה "גשרי קור").

מסיבה זו, מרביתם של טכנאי דודי שמש (אם כי הדבר תלוי בסוג המיכל ומיקומו) ממליצים להחליף את המיכל כולו. עלות ההחלפה תלוי בגודל המיכל, היצרן והמיקום של המיכל,
ועומדת על 500-1000 ש"ח.25/11/2012    המאמר עודכן בתאריך 17/04/2016    waterheater.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר waterheater.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 waterheater.co.il כל הזכויות שמורות
אתר דודי שמש מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדודי שמש
מחפשים טכנאי דודי שמש? תתקשרו עוד היום
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!